7 maja dzieci z grupy Muchomorek wraz z opiekunami odwiedziły Salę Edukacyjną „Ognik” w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Sarzynie. Podczas zajęć prowadzonych przez strażaków dzieci poznały zasady bezpieczeństwa pożarowego, ewakuacji oraz prawidłowego zgłaszania zagrożeń. Dowiedziały się także, jak unikać niebezpieczeństw związanych z czadem i niewłaściwym użytkowaniem sprzętów domowych. Największą atrakcją była możliwość przymierzenia stroju strażackiego, założenia hełmu, obejrzenia z bliska wozu strażackiego i jego wyposażenia oraz lania wody z węża strażackiego. Dziękujemy strażakom za ciekawe i pouczające zajęcia.
Renata Iskra









