Konkurs plastyczny „Artemis – Nowa Misja na Księżyc”

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „Artemis – Nowa Misja na Księżyc” dla uczniów klas I–III. Konkurs nawiązywał do realizowanego przez NASA programu Artemis, którego celem jest ponowne wysłanie astronautów na Księżyc oraz przygotowanie przyszłych misji na Marsa. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie promu kosmicznego przyszłości, który mógłby wylądować na Księżycu. Inspiracją były współczesne osiągnięcia nauki i techniki oraz plany eksploracji kosmosu. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, tworząc pomysłowe rysunki, makiety i modele pojazdów kosmicznych. Konkurs był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań astronomią, nauką i technologią, a także do pobudzania wyobraźni oraz talentów plastycznych. Wszystkie prace zachwycały starannością wykonania i oryginalnymi rozwiązaniami.
1 miejsce: Maglaena Zawierudzka, Franciszek Domański
2 miejsce: Julia Kargol, Marcelina Smusz
3 miejsce: Adrian Staroń, Kornelia Siwiec
Gratulujemy!
Marzena Bucior