29 maja 2026r.w ramach szkolnej wycieczki uczniowie klas 7A orz 7B wyruszyli w niezwykłą podróż do serca podkarpackiego rzemiosła. Pierwszym przystankiem było Krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła gdzie przenieśli się w świat magii ognia i precyzji. Pod okiem przewodnika podziwiali kunszt hutników, a podczas warsztatów sami stali się artystami, malując na szkle i własnoręcznie wybijając unikatowe szklane monety. Kolejnym etapem wyjazdu była Bóbrka, miejsce gdzie zatrzymał się czas … Po wspólnym obiedzie uczniowie zgłębiali tajemnice „czarnego złota”. Warsztaty naftowe i spacer ścieżkami najstarszej kopalni ropy naftowej na świecie pozwoliły im poczuć klimat pionierskich odkryć Ignacego Łukasiewicza. Ta niezapomniana przygoda odbyła się w ramach projektu „Kierunek muzeum”. Dzięki grantowi pozyskanemu przez naszą szkołę, a przygotowanemu przez panią Katarzynę Stawowy panią Wiolettę Hirny, uczniowie mogli wziąć udział w wycieczce całkowicie bezpłatnie.
K. Stawowy









