Zakończenie programu edukacyjnego „Spójrz Inaczej” w klasach 1a i 2a W klasach 1a i 2a zakończyła się realizacja programu edukacyjno–profilaktycznego „Spójrz Inaczej” przez pedagoga/p. specjalnego A. Śliwa. Podczas zajęć uczniowie uczestniczyli w różnorodnych aktywnościach wspierających rozwój emocjonalny i społeczny. Podejmowano tematykę dotyczącą budowania relacji, współpracy, rozpoznawania i wyrażania emocji, wzajemnego szacunku oraz sposobów radzenia sobie w różnych sytuacjach. Program stał się również okazją do integracji zespołów klasowych oraz rozwijania umiejętności komunikacyjnych. Uczniowie uczyli się otwartego wyrażania swoich myśli i uczuć, uważnego słuchania innych oraz budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami. „Spójrz Inaczej” to program wspierający rozwój społeczny i emocjonalny dzieci, którego celem jest kształtowanie umiejętności potrzebnych w codziennym funkcjonowaniu oraz wzmacnianie postaw opartych na empatii, współpracy i odpowiedzialności. Podsumowanie zajęć pokazało, że uczniowie chętnie angażowali się w proponowane działania, aktywnie uczestniczyli w rozmowach i ćwiczeniach oraz zdobyli wiele cennych doświadczeń i umiejętności. Program będzie kontynuowany w kolejnych klasach, aby dalej wspierać rozwój dzieci i wzmacniać ich kompetencje społeczne.











