IV Gminny Konkurs Mitologiczny ph. "Z mitologią za pan brat"

IV Gminny Konkurs Mitologiczny ph.          "Z mitologią za pan brat"

07.06.2023 w naszej szkole  odbył się IV Gminny Konkurs Mitologiczny ph. „Z mitologią za pan brat”, w którym uczestniczyło 16 uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych z gminy Kuryłówka. Uczestników konkursu wraz z opiekunami powitała Pani dyrektor Janina Paja, życząc wszystkim powodzenia podczas zmagań mitologicznych.

Po rozwiązaniu testu biorący udział w konkursie  uczestniczyli w spotkaniu z uczniami klasy siódmej, którzy wcielili się w postacie bogów greckich i przygotowali zagadki, gry, a także kalambury o tematyce mitologicznej. W tak „boskiej” atmosferze upłynął czas w oczekiwaniu na werdykt jury.

  Poziom konkursu okazał się  bardzo wyrównany, więc na podium znalazło się aż pięcioro zwycięzców:

 1. Łucja Piskor (SP Dąbrowica), Mateusz Tokarz (SP Kuryłówka)- I miejsce (ex aequo)
 2. Natalia Pieczonka (SP Brzyska Wola)- II miejsce
 3. Mikołaj Dynowiec ( SP Dąbrowica), Oliwier Otręba (SP Dąbrowica) – III miejsce (ex aequo).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki z logo gminy, a zwycięzcy  dodatkowo nagrody  ufundowane przez Urząd Gminy w Kuryłówce, które wręczyła wraz z Dyrekcją szkoły Pani Wójt Gminy Kuryłówka, Agnieszka Wyszyńska.  

Składamy  Pani Wójt  podziękowania za  okazane wsparcie, a także objęcie konkursu swoim patronatem. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom  serdecznie gratulujemy!

Organizatorkami czwartej edycji konkursu gminnego były panie: Grażyna Marczak, Małgorzata Kordas, Małgorzata Sztyrak i Małgorzata Więcław.