Konkurs biblioteczny- „Z jakich bajek pochodzą te cytaty?”

<strong>Konkurs biblioteczny- „Z jakich bajek pochodzą te cytaty?”</strong>

5 listopada przypada Dzień Postaci z Bajek- Święto to niesie ze sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

Dlatego, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs dla klas I-III ze znajomości bajek pt. Z jakich bajek pochodzą te  cytaty? Uczniowie mieli za zadanie odgadnąć tytuły dziesięciu bajek. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ wpłynęło ponad 30 kart. Jednakże nie wszystkim udało się poprawnie odgadnąć. Komisja wyróżniła osoby, które odpowiedziały bezbłędnie i te które zrobiły tylko jeden błąd.

A byli to:

Izabela Pietrycha  z kl. 1a, Nina Kobos  z kl.3a, Natalia Szpyt z kl. 3b, Anna Fus z kl. 3b Kacper Koba z kl 3b, Tymoteusz Miś z kl.3a, Maja Wójcik z kl. 3a, Zuzanna Zawierucka z kl. 3a, Aleksandra Karoń z kl. 3a, Oliwia Stępień z kl. 3a, Filip Nowak z kl 3a, Antoni Pietrycha z kl. 3a, Ewa Piwcio z kl.3a, Julia Borek z kl. 3a, Lena Brzuzan z kl.3b

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Panią Dyrektor, za co serdecznie dziękujemy, a uczniom gratulujemy.                                                                 

   J.M.SZ.