PASOWANIE NA CZYTELNIKA

<strong>PASOWANIE NA CZYTELNIKA</strong>

MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ  KLASY

UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY

ŻE BĘDZIEMY KOCHAĆ KSIĄŻKI

KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY

I WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK

BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ

OBOWIĄZKI CZYTELNIKA

TRAKTOWAĆ Z POWAGĄ

PRZYRZEKAMY !

W piątek 28. października 2022 r. odbyło się Pasowanie na Czytelnika klas I.  

Celem pasowania było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, od starszych koleżanek z klasy V i VI Amelki, Ewy, Oli i  Oliwki jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe tytuły, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek, odgadywali zagadki, wysłuchali  co wspólnego mają wszystkie książki z alfabetem.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie,

że zawsze będą szanować książki, a pani Jadwiga Marczak-Szpyt – nauczyciel bibliotekarz, dokonała pasowania każdego z uczniów.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali pamiątkowe książki przysłane w ramach kampanii społecznej Mała książka - wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki oraz coś słodkiego.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

J.M.Sz.