Światowy Dzień bez Tytoniu 2022

Światowy Dzień bez Tytoniu 2022

31 maja, jak co roku,  włączyliśmy się w obchody  Światowego Dnia bez Tytoniu. Święto jest okazją do zwrócenia uwagi na zdrowotne, społeczne i ekonomiczne skutki palenia papierosów.

Aby promować zdrowy styl życia wolny od nałogu nikotynowego, uczniowie klas 5-8 spotkali się z pedagogiem szkolnym i  obejrzeli  prezentację na temat szkodliwości palenia papierosów tradycyjnych i e-papierosów.

     Ponadto w holu szkoły przygotowano gazetkę na temat szkodliwości palenia papierosów i niebezpieczeństw związanych z e-papierosami. W szkole odbył się również konkurs plastyczny, zorganizowany przez p. M. Sztyrak i p. pedagog M. Kordas,   dla ucz. kl.6-8 na najciekawszy plakat ph. „Papieros służy do zabijania - nie do szpanowania”.  

 

 A oto jego wyniki:

Patrycja Skiba (kl. 8a) - I miejsce

Aleksandra Student (kl.8a), Zofia Szpetnar (kl.6)-  II miejsce (ex aequo)

Amelia Gondek (kl.8b)-  III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

               Amelia Chudy (kl.6),

               Michalina Murzańska (kl.6),

               Filip Kotula (kl.7a),     

               Wiktoria Trójniak (kl.8b)

 

Niezwykle pomysłowe i wymowne plakaty można podziwiać w holu szkoły. Autorzy wyróżnionych  prac otrzymają  w dn. 9.06.br. dyplomy i nagrody - niespodzianki ufundowane ze środków GKRPA w Kuryłówce. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

MK