"Szkolne warsztaty z Panią Stasią"

"Szkolne warsztaty z Panią Stasią"

Klasa IVa wzięła udział w szkolnych warsztatach pod hasłem "Szyjemy woreczki". Zajęcia trwały w sumie 3 godziny lekcyjne. Pierwsza część miała na celu przygotowanie materiału do szycia: przeniesienie szablonu na materiał i jego wycięcie. Na część właściwą, która odbyła się we środę 13 czerwca zaproszona została Pani Stanisława Czapla, dla której maszyna do szycia nie skrywa żadnych tajemnic. Zademonstrowała uczniom zakładanie nitki, możliwości ustawienia wzorów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i obserwowały szycie Pani Stasi, która zwracała uwagę na bezpieczeństwo. Każdy z uczniów chciał spróbować swoich sił. Padły również stwierdzenia, że maszyna do szycia to fajna rzecz :). Czas upływał bardzo szybko, a efekty warsztatów to uszyte woreczki wypełnione kaszą, ryżem, zbożem.

Zajęcia mogły się odbyć dzięki zakupionej w ramach programu Laboratorium Przyszłości maszynie do szycia wraz z akcesoriami, jak również pomysłowi który zrodził się między nauczycielem muzyki - Lilianą Kania Zawierucką, a techniki - Urszulą Zięzio. Woreczki w kolorach bum bum rurek będą wykorzystywane na zajęciach w przedszkolu oraz muzyce. Zastosowań jest wiele :).

Serdecznie dziękujemy Pani Stasi za pomoc, bo to ona stanowiła najważniejsze ogniwo zajęć. I kończąc fragmentem wiersza Jana Brzechwy nasze warsztaty można by rzec:

"Tańcowała igła z nitką, igła pięknie, nitka brzydko ........Tak ze sobą tańcowały, aż uszyły - tym razem - woreczek cały" :).

Urszula Zięzio, Liliana Kania