TACY BYLIŚMY JESZCZE WCZORAJ

TACY BYLIŚMY JESZCZE WCZORAJ

Zakończenie roku szkolnego 20221/2022

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Jania Paja, która serdecznie przywitała wszystkich obecnych. Podczas uroczystości gościliśmy panią Wójt gminy Kuryłówka, Agnieszkę Wyszyńską oraz Rodziców uczniów naszej szkoły. Na spotkaniu obecni byli także, pani vicedyrektor Maria Wolanin, ks. proboszcz Piotr Babijczuk, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie szkoły.

Ile dni powinien liczyć rok szkolny?  Kto pierwszy w szkole  podzielił się drugim śniadaniem?
Kto płakał za mamusią? Kto się do nas uśmiechnął? Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć podczas ostatniego, wspólnego spotkania w bieżącym roku szkolnym.  Szczególną uwagę poświęciliśmy klasom trzecim i ósmym.  To dla nich po wakacjach świat powoli przeistacza się w zupełnie inną rzeczywistość. Jaka ona będzie? W dużej mierze zależy to od nich samych.

Pani Dyrektor podkreśliła, że zarówno Trzecioklasiści jak i Ósmoklasiści zostawiają za sobą dobre wspomnienia. Wszyscy mogą liczyć na pomoc swoich pedagogów, a mury Szkoły Podstawowej im. F. Kyci w Kuryłówce są dla nich zawsze otwarte!

Po rozdaniu nagród kilka ciepłych słów skierowała do Absolwentów p. Wójt, Agnieszka Wyszyńska. Podkreśliła, że wielu z uczniów, którzy teraz z takim rozrzewnieniem żegna się ze szkołą wróci tu jako rodzice lub nauczyciele, a być może jest wśród nich również przyszły wójt naszej gminy.

Słowo ostatni to nie ostateczny, więc wszyscy powinniśmy się uśmiechnąć z nową energią popatrzeć w przyszłość . Tam czeka nas nowe życie, na pewno inne, pełne ciekawych wyzwań.

J.Serkiz