„ Wycieczka do Krynicy Górskiej”

„ Wycieczka do Krynicy Górskiej”

26 maja  uczniowie klasy  VI i IVB  wybrali się   na krajoznawczo – rekreacyjną wycieczkę szkolną do Krynicy Górskiej.

Przewodnik z PTTK w Krynicy Górskiej oprowadzał nas nie tylko po malowniczo położonym miasteczku położonym w Beskidzie Sądeckim  na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, ale także zapewnił nam wiele atrakcji. Miasteczko  to jest górską „perłą polskich uzdrowisk” i od wielu  lat przyciąga kuracjuszy swoimi walorami zdrowotnymi oraz atrakcjami turystycznymi. My mieliśmy okazję zobaczyć  zabytkowe budowle, wille, park zdrojowy, pomnik Mickiewicza i wiele innych ciekawych miejsc.  Posłuchaliśmy koncertu, który akurat w tym dniu miał miejsce w muszli koncertowej przy głównym deptaku miasta. Kolejna atrakcją było wejście na Górę Parkową, gdzie zwiedziliśmy  pochodzące z XIX wieku dwie zabytkowe altany, cztery jeziorka osuwiskowe zwane Czaplimi Stawami, słynącą łaskami Statuę Najświętszej Maryi Panny – Królowej Krynickich Zdrojów, w tym miejscu zaśpiewaliśmy „majówkę” i każdy z uczestników wycieczki miał okazję na chwilę zadumy.

Zbocza Góry Parkowej kryją jeszcze jedno ciekawe źródełko, zwane Źródłem Miłości. Z nim również związane jest legenda. Mówi ona, że każdego kto napije się wody z tego źródła, czeka miłość ze strony pierwszej osoby, na którą spojrzy po wypiciu.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był wyjazd kolejką gondolową na szczyt Jaworzyny Krynickiej skąd moglibyśmy podziwiać piękną panoramę. Malownicze widoki, jak i wrażenia z wjazdu kolejką na długo pozostaną w naszej pamięci.

Do domu wróciliśmy zadowoleni, bogatsi o nowe przeżycia  i doświadczenia.  

Barbara Łuszczak