Dzień  Życzliwości i Pozdrowień 

<strong>Dzień  Życzliwości i Pozdrowień </strong>

21 i 22 listopada br. włączyliśmy się jak co roku w obchody  Światowego Dnia  Życzliwości i Pozdrowień. O święcie przypominały kolorowe gazetki w holu szkoły, na których umieszczono sentencje dotyczące życzliwości oraz miłe słowa, m.in. Miło Cię widzieć, Dzięki Tobie wszystko się uda, Jesteś wyjątkowy!   

Ważnym punktem obchodów tego niezwykłego święta w naszej szkole  była akcja charytatywna Bądź życzliwy- pomagaj, którą  zorganizowali członkowie Wolontariatu i Szkolnego Koła Mediatorów.
W ramach  akcji przygotowali słodkości-ciasteczka z miłymi słowami. Wypieki były tak kolorowe i kuszące, że wkrótce  zniknęły ze stołów. Dochód ze sprzedaży ciasteczek zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

W trakcie przerw uczniowie skorzystali  również z Kosza życzliwości i losowali życzliwe, miłe słowa, które wręczali  innym lub pozostawiali sobie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też Tablica pozdrowień, na której wszyscy chętni zapisywali pozdrowienia lub życzenia dla kolegów czy nauczycieli. Uczniowie klas I-III z kolei skorzystali z przygotowanego przez Panią psycholog Renatę Tokarz Drzewka życzliwości, na którym umieszczali listki z pozdrowieniami i miłymi słowami.

Ogłoszono także  Plebiscyt na najbardziej życzliwego ucznia  i najbardziej życzliwą uczennicę w klasach I-VIII.  Tytuł ten otrzymali:

kl.1a:  Diana Nowak, Wojciech Fus

kl.1b: Hanna Borek, Aleksander Małysa

kl.2a: Lena Podobińska, Leon Skrzypek

kl.2b: Martyna Ciołek, Aleksander Mazurek

kl.3a: Aleksandra Mołdoch, Tymoteusz Miś

kl.3b: Weronika Bęczkowska, Filip Gumieniak

kl.4a: Oliwia Cichoń, Szymon Kyc

kl.4b: Maja Kuźniar, Krzysztof Małysa

kl.5: Anna Jaworska, Kacper Kycia

kl.6: Karolina Hajdasz, Miłosz Kotuła

kl.7: Michalina Murzańska, Hubert Kyc

kl.8a:  Julia Kotula, Wojciech Murdzia

kl.8b: Emilia Uchacz, Andrzej Łuszczak

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Minione dni należały do wyjątkowych. Wszystkim udzieliły się niezwykłe emocje.    W szkole emanowało życzliwością i radością, którą podkreślały dodatkowo żółte barwy naszych ubrań.  Trzeba jednak pamiętać, by życzliwość, serdeczność gościły wśród nas nie tylko podczas takiego święta, ale przede wszystkim były obecne każdego dnia. Organizatorami Dnia Życzliwości i Pozdrowień w szkole były Panie: Agnieszka Burda-opiekun SU i Wolontariatu, Małgorzata Kordas- opiekun Szkolnego Koła Mediatorów.          

Ponadto w obchody święta dobrych emocji włączyli się wychowawcy i nauczyciele.

M. Kordas