Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

Tegoroczne obchody Dnia Języków Obcych w naszej szkole obfitowały w wiele ciekawych wydarzeń. Uczniowie klas I-IV, stosując różnorodne techniki, wykonali piękne flagi krajów europejskich, natomiast chętni uczniowie klas V-VIII wzięli udział w konkursie na portret królowej angielskiej Elżbiety II.  Trzeba przyznać, że nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny! Zarówno flagi, jak i portrety można podziwiać na wystawach na szkolnym korytarzu.

W ramach obchodów wysłuchaliśmy również audycji przeprowadzonej przez szkolny radiowęzeł. Emilka i Dawid z klasy 7 przybliżyli nam istotę Europejskiego Dnia Języków, zachęcając jednocześnie do nauki języków obcych. Przeprowadzili oni również mini test ogólnej znajomości języków.  
W czasie audycji mieliśmy  możliwość wysłuchania wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” w języku polskim, angielskim, niemieckim, szwedzkim, francuskim i ukraińskim w wykonaniu naszych uczniów: Oliwki, Emilki, Romana z kl. 5, Piotrka z kl. 4.  Filipa i Alfreda z kl. 8. Gorąco zachęcamy do obejrzenia
i wysłuchania nagrania tego wiersza zarejestrowanego w szkolnej bibliotece:

https://drive.google.com/file/d/1WA4op19SUzUE5SnciaZXMz3l9Y_kB61m/view?fbclid=IwAR0D658CnXiR1a9MAmMObL_RPmurdpeEVjOI7LwdH2UXAfHCwklWp_VTVvM

Ponadto w holu zorganizowane zostały dwie wystawy: pierwsza książek- znanych i lubianych baśni (oczywiście nie po polsku),  druga , zatytułowana  „Smaki Europy” przedstawiała charakterystyczne potrawy wielu krajów europejskich.

Obchody Europejskiego Dnia Języków na dobre wpisały się już w kalendarz imprez w naszej szkole!