Obchody Dnia Europy i Unii Europejskiej

Obchody Dnia Europy i Unii Europejskiej

Z okazji 19 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej nauczyciele języków obcych p. Barbara Łuszczak i p. Jadwiga Marczak-Szpyt  zorganizowały dwa konkursy.

Chętni uczniowie z  klas I-III brali udział w konkursie na maskotkę Unii Europejskiej- Syriusza. Syriusz to postać zabawnej, uśmiechniętej, niebieskiej stonogi. Jest ubrana  w granatową koszulkę z gwiazdkami, jak na fladze Unii Europejskiej. Rozłożone dłonie   w białych rękawiczkach wyrażają otwartość i życzliwość.

 Na konkurs wpłynęło aż 22 prace. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, bo każda praca miała „ to coś” co przykuwało uwagę   i wykonana była z różnorodnych materiałów. Ostatecznie przyznano nagrody za trzy miejsca i wyróżnienia.

A oto wyniki:

I miejsce Magdalena Hajdasz z kl. IIa

II miejsce Aleksandra Jarosz z kl. IIa

III miejsce Aleksandra Bielecka z kl. Ia

Wyróżnienia: Amelia Grajczyk, Nadia Kobos, Zuzanna Zawierucka, Natalia Szpyt, Aleksandra Tokarz, Diana Nowak, Weronika Krawczyk, Nikola Karaś, Lena Pasek, Marika Wańczyk, Szymon Gałka, Kamil Kulec, Martyna Ciołek, Leon Skrzypek, Lena Podobińska, Alicja Szenborn, Anna Matuszko, Zuzanna Petlak oraz Liliana Budzyńska.

 

Dla klas IV-VIII został zorganizowany konkurs  ze znajomości Unii Europejskiej i krajów Europy.  Chętni uczniowie, a było ich aż  24, zmierzyli się z takimi pytaniami jak: Jakie państwo sprawuje obecnie prezydencję w Unii Europejskiej?, czy- Co symbolizuje okręg  z gwiazd na fladze UE?

A oto wyniki:

I miejsce Ksawery Maszewski z kl. VII

II miejsce  Oliwia Szczypta z kl.VI

III miejsce Iga Darocha z kl.VIIIa i Przemysław Berestka z kl.VIIIb

Serdecznie im gratulujemy!

Jadwiga Szpyt - Marczak