PCN „ ŁUKASIEWICZ” ….. i wszystko staje się jasne – WYCIECZKA KLASY VII

PCN „ ŁUKASIEWICZ” ….. i wszystko staje się jasne – WYCIECZKA KLASY VII

W dniu 27 października 2023 klasa VII wraz z wychowawczynią p. Barbarą Łuszczak i p. Jadwigą Marczak Szpyt uczestniczyła w wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki „ Łukasiewicz” .

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" to ośrodek popularyzujący naukę  powiązaną z inteligentnymi specjalizacjami województwa, w tym z: lotnictwem, kosmonautyką, informatyką i telekomunikacją oraz szeroko rozumianą jakością życia.

Nie jest to muzeum! Ale też nie plac zabaw… PCN jest miejscem kształtowania przyszłych preferencji zawodowych, odkrywania talentów i zainteresowań oraz wskazywania kariery zawodowej związanej z inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego jako atrakcyjnej drogi samorealizacji i satysfakcji z wykonywanego zawodu.

W trakcie wycieczki korzystaliśmy z wewnętrznej ekspozycji oraz braliśmy udział w warsztatach FABLAB. Samodzielnie wykonaliśmy gry Memory, które wykorzystamy w szkole.

Dzięki uprzejmości Aeroklubu Rzeszowskiego mieliśmy okazję wziąć udział w prelekcji dotyczącej historii tego miejsca oraz zajęciach zawodoznawczych. Obejrzeliśmy także flotę jaką dysponuje aeroklub, a nawet mogliśmy wejść do jednego  z samolotu - JAK12 M. Może ktoś z naszej klasy zostanie w przyszłości lotnikiem, inżynierem,  a może naukowcem czy kosmonautą – MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ. 

Barbara Łuszczak