Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

„Dziadku miły, twoje ręce, dużo ciepła dają mi.
Twoje serce droga Babciu, w zimne mnie ogrzewa dni.’’

21 i 22 stycznia to niezwykłe daty w kalendarzu - święto wszystkich babć i dziadków. Są to dla nich ważne dni, ponieważ szczególnie wtedy wnuki okazują im swoją miłość, wdzięczność i przywiązanie. Każde dziecko w tych dniach jest dumne ze swoich dziadków i chce im to jak najcudowniej wyrazić. Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole obchodzony był trochę później ze względu na ferie zimowe.  21 lutego licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.  Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, scenki, przeplatane wzruszającym śpiewem, grę na instrumentach, taniec. Wszyscy mali artyści mieli piękne stroje i różnorakie rekwizyty. Przedstawienie rozpoczęło się od najmłodszych pociech z naszej szkoły, czyli trzylatków, a zakończyło się humorystycznym występem trzecioklasistów. W trakcie występów Babcie i Dziadkowie mogli skosztować słodkości, które zostały sfinansowane przez GOPS w Kuryłówce w ramach projektu „Usługi społeczne dla Mieszkańców Gminy Kuryłówka realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego”. Występ zakończono wspólnym śpiewem „Sto lat” kochanym Dziadkom.

Dyrektor, Nauczyciele oraz cała społeczność uczniowska serdecznie dziękuje Pani Wójt Agnieszce Wyszyńskiej, Pani Alicji Kyci Dyrektor GOPS w Kuryłówce za współudział w zorganizowaniu Dnia Babci i Dziadka.

            To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Życzymy dla wszystkich Kochanych Babć i Drogich Dziadków jak najwięcej pięknych chwil w życiu i jak najczęstszych powodów być dumnymi ze swoich wnuków oraz tradycyjnych 100 lat!