Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Jak co roku włączyliśmy się w organizację Dnia Bezpiecznego Internetu, który był obchodzony 8 lutego. Głównym zadaniem akcji  jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci  i młodzieży do zasobów internetowych.

Jak obchodziliśmy ten dzień w naszej  szkole? Na korytarzu została przygotowana gazetka przypominająca zasady bezpieczeństwa w sieci. Podczas zajęć  informatyki uczniowie omawiali ważne zagadnienia związane z  zagrożeniami w Internecie. Odbyły się  też  pokazy filmików promujących  bezpieczeństwo  w sieci. Najmłodsi uczniowie na świetlicy szkolnej malowali kolorowanki  nawiązujące do akcji. Rozstrzygnięto również Konkurs na najciekawszą  książeczkę obrazkową pt. „Bądź bezpieczny w Internecie” zorganizowany przez pedagoga szkolnego i wychowawców kl.1-3.

Oto nagrodzeni:

Oliwia Cichoń, Maja Cichoń (kl.3a) - I miejsce

Julian Szpetnar (kl.1a), Anna Borek (kl.3a) - II miejsce

Natalia Szpyt (kl.2b) -III miejsce

Wyróżnienia  otrzymali:

  1. Magdalena Hajdasz- kl.1a
  2. Franciszek Skowronek-kl.1b
  3. Łucja Leniart-kl 1b
  4. Natasza Kotuła-kl.2a
  5. Zuzanna Zawierucka-kl.2a
  6. Karol Gagosz- kl.3b
  7. Krzysztof Małysa-kl.3b

Zwycięzcy odebrali ufundowane przez Urząd Gminy  w Kuryłówce nagrody książkowe, które wręczyła
p. dyr. J. Paja. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. Serdecznie gratulujemy! Zwycięzców pozostałych konkursów organizowanych w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego  Internetu  poznamy już po feriach.

Małgorzata Kordas