Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

<strong>Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole</strong>

7.02.2023 nasza szkoła włączyła się jak co roku  w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.  Akcja odbywała się  pod hasłem  Działajmy razem! Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo. Rano ósmoklasiści  przypomnieli przez radiowęzeł szkolny zasady bezpieczeństwa w sieci.  Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na przygotowanych gazetkach  „ABC cyberbezpieczeństwa”, „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu”. Ponadto brali udział w zajęciach i pogadankach dotyczących bezpieczeństwa online. Najmłodsi  z kolei wykonywali lapbooki o zasadach bezpiecznego poruszania się w sieci i zapoznawali się, oglądając filmiki „Owce w sieci”, z regułami właściwego korzystania z Internetu.  Został  również ogłoszony konkurs na najciekawsze i najbardziej wymowne  hasło promujące  bezpieczeństwo  w sieci. Wpłynęło wiele cennych rymowanych wskazówek. Oto niektóre z nich:

         Gdy w Internecie spotkasz coś niebezpiecznego,

         Szybko pędź po dorosłego. (Szymon, kl.4a)

W Internecie bezpieczny pozostaję,

Hasła nikomu nie podaję. (Zosia, kl.7)

                Uważajcie dzieci, nigdy nie wiecie,

                Kto jest po drugiej stronie w sieci (Emilia, kl.7)

  „Nie podawaj danych w sieci,

 Wiedzą o tym nawet dzieci” (Bartosz, kl.7)

                Nie wchodź na nieodpowiednie strony,

                Bo możesz zostać skrzywdzony. ( Karol, kl.4b)

           

Z kolei 8.02.br. uczniowie brali udział w spotkaniu z pracownikami Policji na temat bezpieczeństwa w Internecie i skutków prawnych czynów karalnych.

Ogłoszono również konkursy plastyczne promujące bezpieczeństwo w sieci  dla uczniów kl.1-3, 4-6 i 7-8. Ocena prac konkursowych nastąpi 16.02.2023.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunom za zaangażowanie i udział    w akcji.

M. Kordas, R. Tokarz