Dzień Świętego Patryka ... patron Irlandii

Dzień Świętego Patryka ... patron Irlandii

 17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii.
Uczniowie zaangażowali się w organizację tego święta. Klasy  I-III przygotowały materiały na gazetkę ścienną  malując dzbany z kosztownościami skrzata Leprechauna  oraz zielone koniczynki.

Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania w klasach  audycji o Irlandii, historii kraju, życiu Św. Partyka. Chętni uczniowie przygotowali kapelusze w ramach indywidualnego konkursu na najciekawsze nakrycie głowy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych też miały swój udział w tym święcie, mianowicie wysłuchały ciekawostek o Irlandii, kolorowały Leprechauna –skrzata, trójlistne koniczynki oraz oglądały bajkę o Świętym Patryku w wersji angielskiej. Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając coś zielonego na siebie oraz przyozdabiając  ubrania  w koniczynki.

 Na korytarzu szkolnym można zobaczyć wspaniałe prace plastyczne wykonane przez dzieci. Największą atrakcją okazały się kapelusze-  prace biorące udział w konkursie na najciekawsze nakrycie głowy. Pomysły był bardzo różne, uczniowie naklejali koniczynki na kapelusze, wycinali falbanki do nakrycia głowy, zastosowali różnorodne materiały. Kreatywność dzieci była rewelacyjna, a ilość prac konkursowych świadczy o ogromnym zainteresowaniu konkursem. Drobne upominki dla biorących udział w konkursie ufundowało wydawnictwo Macmillan. 

 Klasy IV oraz V wzięły udział w konkursie dotyczącym Irlandii, jej historii, położenia, kultury, muzyki oraz   ciekawostek o tym kraju .

Dzieci i młodzież szkolna bardzo entuzjastycznie włączyła  się w obchody tego festiwalu. Mamy zatem nadzieję, że dzień Św. Patryka na stałe wpisze się  w kalendarz szkolnych wydarzeń Szkoły Podstawowej w Kuryłówce.

Barbara Łuszczak