Nasz udział w Dniach Otwartych w ZSL i ZST w Leżajsku

Nasz udział w Dniach Otwartych w ZSL i ZST w Leżajsku

27.05.22 uczniowie klasy 8a i 8b uczestniczyli w Dniach Otwartych organizowanych przez Zespół Szkół Licealnych im. B. Chrobrego i Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku.

Ósmoklasiści zostali bardzo serdecznie przyjęci przez przedstawicieli leżajskich szkół średnich. W ZSL obejrzeli wiele ciekawych doświadczeń,  m.in.   w pracowni fizycznej, chemicznej i biologicznej. Zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi  cyberbezpieczeństwa  i logistyki. Mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Chrobrym, patronem szkoły, który przechadzał się wśród zwiedzających i bardzo miło witał przybyłych uczniów.

Wiele ciekawych informacji na temat szkoły i  przyszłych zawodów uzyskali nasi ósmoklasiści również w ZST.  Uczniowie zwiedzili pracownie techniczne. Brali udział w spotkaniach z nauczycielami i uczniami szkoły, by bliżej poznać dane zawody. Z zaciekawieniem obejrzeli prace artystyczne  zebrane przez uczestników ART KLUB-u i wysłuchali wypowiedzi uczniów, którzy mimo iż uczą się w  technikach, mają możliwość rozwijania swoich plastycznych pasji.

Kolejnym punktem dnia, w ramach doradztwa zawodowego,  była wizyta ósmoklasistów  w Firmie BMF Polska Sp. z o. o., specjalizującej się m.in.  w produkcji konstrukcji stalowych. Zmęczeni po długim i pełnym wrażeń  dniu wróciliśmy do szkoły. Teraz pozostało już tylko podjęcie decyzji o wyborze szkoły. Życzymy udanych wyborów!  

MK