Akcja "Dziecko dla Dziecka"

Akcja "Dziecko dla Dziecka"

DZIECI Z NASZEJ SZKOŁY POMAGAJĄ UKRAINIE.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” parafrazując słowa Janusza Korczaka możemy powiedzieć, że kiedy płacze dziecko, płacze cały świat!

W ostatnich dniach płacz dzieci ukraińskich rozbrzmiewał zbyt często, dlatego też 24. Gromada Zuchów „Trzy Mróweczki” pod opieką p. A.Śliwy we współpracy ze Szkolnym Wolontariatem Szkoły Podstawowej w Kuryłówce prowadzonym przez p. M.Wolanin, p. A. Burdę i p. K.Stawowy oprócz pomocy dla uchodźców dorosłych, postanowiły również zadbać o uśmiech dzieci. Zorganizowały więc  akcję „DZIECKO DLA DZIECKA”. Zasadą było przygotowanie małych paczuszek z kolorowankami, wycinankami, kredkami i innymi  materiałami plastycznymi, które umiliłyby świat małego dziecka i odciągnęły od ciężkich obrazów wojny. Są to drobne  podarunki od dziecka dla dziecka. Może przynajmniej takie małe okruszynki współczucia dziecięcych serc pomogą Dzieciom z Ukrainy  uśmiechnąć się i poczuć, że wszyscy wspieramy całą Ukrainę w tym trudnym dla niej czasie wojny. Uczniowie przygotowali ponad 90 prezentów! Paczuszki zostały spakowane i przekazane przez panie: M.Wolanin i J.Serkiz 5.06.2022r. na ręce o. Bartymeusza do FOK-u w Leżajsku i tam, 6 marca 2022r. przekazane ukraińskim dzieciom podczas koncertu „Pasja do wolności – Razem dla Ukrainy”.

„Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”. (Ks. Kardynał Stefan Wyszyński) Wszystkim Uchodźcom z Ukrainy życzymy, aby Pokój zagościł we wszystkich sercach i domach. 

JS