Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

 5 listopada obchodzimy nietypowe święto – to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  To okazja, by celebrować i świętować ulubione postacie z klasycznych bajek i książek dla dzieci. To inicjatywa, która promuje czytelnictwo, kreatywność, gwarantuje rozrywkę, a jednocześnie przywraca wspomnienia z dzieciństwa.

Ten wyjątkowy dzień w naszej szkole obchodziliśmy w poniedziałek 6 listopada. Kto tylko chciał, mógł przyjść do szkoły przebrany za swojego bohatera. Na korytarzu można było zobaczyć królewny, smerfy, czerwone kapturki, koty w butach, myszki Miki a nawet Teletubisie. Nie tylko młodsze dzieci się przebrały, również wśród starszych święto to cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Dla uczniów klas II-III zorganizowano również konkurs zagadkowy pt. „O jakiego bajkowego bohatera chodzi?” Chętni uczniowie zmierzyli się z 27 zagadkami dotyczącymi bajkowych postaci.

Oto lista laureatów:

Aleksandra Tokarz z kl. 2a, Julian Szpetnar z kl. 3a, Martyna Kuryło z kl. 3a, Diana Nowak kl.2a, Kinga Łuszczak kl. 3a, Liliana Budzyńska kl. 2b, Hanna Borek kl. 2b,Nadia Kobos kl.2b, Weronika Krawczyk kl 2b, Alicja Szenborn kl. 2b.

Serdecznie im gratulujemy!

Jadwiga Marczak - Szpyt