Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w NASZEJ SZKOLE

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w NASZEJ SZKOLE

10 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jest to dobra okazja, aby poruszyć tak ważny temat jak zdrowie psychiczne oraz dowiedzieć się, jak o nie dbać i jak wspierać innych w tym zakresie. Celem organizacji tego dnia w naszej szkole była promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi całej szkolnej społeczności na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób. Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne i nie powinno być tematem tabu.

W ramach celebrowania tego szczególnego dnia emitowana została audycja radiowa dla całej szkoły podejmująca temat znaczenia zdrowia psychicznego w życiu człowieka. W poszczególnych klasach został zorganizowany turniej gier planszowych, aby podkreślić znaczenie relacji interpersonalnych w życiu człowieka. Zorganizowano dwie gazetki informacyjne z radami dla uczniów „Jak dbać o zdrowie psychiczne?” Dla najmłodszych uczniów dostępna była kolorowanka „na poprawę nastroju”.  Odbyła się również projekcja filmu „W głowie się nie mieści” mająca na celu uświadomienie znaczenia emocji w życiu każdego człowieka. Bo wszystkie emocje są ważne i potrzebne. Na drzwiach każdej klasy zostały umieszczone hasła motywacyjne z zachętą do zabrania ze sobą takiego hasła, jakiego osoba w danym momencie potrzebuje. Został ogłoszony również konkurs na wykonanie plakatu klasowego promującego sposoby na zachowanie dobrego samopoczucia.

Zdrowie psychiczne bezpośrednio wpływa na nasze ogólne samopoczucie i jakość życia. Kiedy nadajemy priorytet naszemu zdrowiu psychicznemu, możemy doświadczyć poprawy szczęścia, poczucia własnej wartości i odporności. Pomaga nam to radzić sobie ze stresem, pokonywać wyzwania i utrzymywać zdrowe relacje. Tym bardziej dbanie o zdrowie psychiczne naszych uczniów stawiamy na najwyższym miejscu oferując pomoc specjalistów, wychowawców i osób, które darzą sympatią. Uśmiechajmy się więcej, mówmy miłe słowa, bądźmy otwarci na siebie, a zdrowie… nie tylko psychiczne, samo do nas przyjdzie!!

Z pozdrowieniami dla Rodziców i naszych Uczniów

Dyrekcja, specjaliści oraz całe Grono Pedagogiczne😊!